City Folklore
Za streetovou značkou City Folklore stojí Petra Gherbetz, která se dříve věnovala graffiti a její styl je velice nápaditý a zajímavý. Používá materiály, které se vyrábějí v Evropě, aby mohla hlídat vzory a barvy. Její móda je dostupná i studentům a mladým lidem, pro které hlavně návrhy vymýšlí. Jednoduché střihy, nápadité motivy a jasný názor. To je City Folklore: filozofie, na jejímž počátku i konci stojí město.
Nikola Zezulova
tvořící pod stejnojmennou značkou, se zaměřuje na dámskou módu a říká, že móda je pro ni barevnou hrou harmonie mezi funkčností a designem. Ráda dává prostor individualitě, tvaru a nadčasovosti svého designu do každého kousku, který vytvoří. Hlavní zdroj inspirace se u ní ukazuje v různých formách, jako například barevná rozmanitost přírody, ostré křivky architektury anebo citová hloubka filmů či jedinečnost maleb. Navzdory tomu je někdy největším zdrojem inspirace každodenní život.
Lada Vyvialová
Nezávislá designerka Lada Vyvialová Tomečková založila svou značku v roce 2014. Její minimalistická střihová konstrukce dává vyniknout mimořádným materiálům. Navrhuje oděvy, klobouky, obuv i koženou galanterii. Materiály studia Lada Vyvialová jsou nositeli unikátního českého nanotechnologického patentu. Tvar vlákna, struktura pleteniny a antibakteriální stříbro dodávají modelům jedinečné funkční vlastnosti.
MarVa de Luxe
Rodinná ostravská firma MarVa de Luxe dědí obor dámská krejčová už bezmála 100 let z generace na generaci. Své modely tvoří pouze z přírodních materiálů jako modalový a bambusový úplet, kašmír, vlna a viskóza, které nakupuje v té nejvyšší kvalitě na českém a německém trhu. Doménou firmy je především tvorba ze 100% hedvábí. Každý kousek je originálem, který navrhuje a připravuje módní návrhářka a malířka Marcela Vymyslická. Její tvorbu charakterizují luxusní materiály a precizní střihy.
Ivana Mifková
Autorská tvorba pod značkou ARTGI je dílem Ivany Mifkové, která je původně šperkařka. Použitím grafických aplikací různých geometrických tvarů a textů sděluje, že šperk nemusí být vždy hmatatelný a může být přímou součástí oděvu. Osobité kolekce vychází z čistých linií, jednoduchých nadčasových střihů a jsou ušity z kvalitních materiálů české výroby.
LA LUTE
Darina Ermisová
Ostravská značka Dara bags se od svého založení v roce 2008 stala synonymem pro precizně ušité a nesmírně propracované kabelky s příběhem. Dara bags založila Darina Ermisová na rizikovém těhotenství, od té doby se firma rozrostla a posílá své produkty do celého světa. V Dara bags vyrábí kabelky, brašny, psaníčka, peněženky a další módní doplňky, včetně oblečení. Charakteristický rukopis jejich kousků poznáte bezpečně i z dálky, v Dara bags totiž sázejí na originální motivy a netradiční střihy.
Jitka Stauder
Chcete se cítit i ve všední den neobyčejně? S Jitkou Stauder a její módní značkou to není problém. Ta se totiž ve své práci soustřeďuje nejvíce na hledání vášně a originality v ženské duši a odmítá diktát módních řetězců. Její návrhy jsou nadčasové, mají šmrnc a styl, jsou originální a přitom vždy respektují ženy, které je nosí. Jitka se nebojí výraznějších střihů i ne zcela konvenčních kombinací materiálů a barev.
Barbora Feber
Jsme česká značka, která oblečení vyrábí s ohledem na životní prostředí. Důraz klademe na provedení a kvalitu materiálu. Proto šijeme v Česku a z bio bavlny. Při pěstování a zpracovávání bio bavlny se nepoužívají žádné chemikálie, které by poškozovaly životní prostředí a zdraví člověka. Nezávadnost a kvalitu materiálu zajišťuje certifikace GOTS, která je také zárukou etické výroby.
Veronika Mičolová
navrhuje oděvy pod značkou VERVER. „Tvorba je pro mne hra, na jejímž konci stojí buď limitovaná kolekce oděvů, nebo jediný originál. Baví mne hledat ke každému materiálu ten nejvhodnější střih a formu a zároveň celý příběh daného kousku podtrhnout autorským potiskem, či textem. Dalším charakteristickým rysem mých modelů bývá jejich variabilita: jednotlivé kusy lze využívat různými způsoby nebo se mohou vizuálně proměňovat.
Show More