Od Leonarda k Barboře Fialové a světovým značkám

Rusovlasá modelka Barbora Fialová budí dojem, že vypadla z obrazů Leonarda da Vinci. Tak třeba taková Madona s karafiátem… Kdyby někdo náhodou věřil na reinkarnaci, tak…


Současná osmnáctiletá Barbora s modelingem začala teprve před rokem a její rodiče si z myšlenky, že by mohla být modelkou, dělali původně legraci. Teď je Bára, která je pod křídly agentury PURE MODEL Management, tváří módního domu Gucci, dělala pro Vivienne Westwood i Marni. Letos v říjnu si ve svém nabitém programu udělala čas na FASHION STORM v Opavě.

Barboro, zůstala Vám ve Vašem pracovním shonu nějaká vzpomínka na opavskou přehlídku, na její atmosféru, prostředí nebo konkrétní modely regionálních návrhářů?


„Z Opavy jsem odcházela ve výborné náladě. Původně jsem nevěděla, co čekat. Show v kostele? ´Páni, sem patřím,´ říkala jsem si… O akci mi nejprve řekla návrhářka Marcela Vymyslická, a tímto jí vzkazuji velké díky. Její modely jsem si zamilovala a zůstaly jsme v kontaktu. Ještě vzpomínám ráda na Ladu Vyvialovou, se kterou jsem domluvená na další spolupráci. Je to inovativní a energická paní, které si zaslouží větší pozornost. A dorazím i na další ročník.“Můžete prozradit a popsat nejzvláštnější model, který jste kdy na sobě měla? V čem spočívala jeho jinakost a jak jste se v něm cítila? A nemáte někdy problém s předváděním odvážných modelů?

„Když pominu nedošité oděvy plné špendlíků, největší kontroverzi jsem zažila během minulé sezóny londýnského Fashion weeku, kdy mě navlékli do kabátu, přes který následně narvali ještě vrstvu šatů. Nebo mi na focení vpletli do vlasů vycpaninu ptáka. Jinak mě moc baví posouvat hranice únosného ve společnosti. Nemám s odhalenými modely problém, pokud nepostrádají smysl a důstojnost. Třeba tuto sezónu jsem předváděla poprvé prádlo na posledním pražském Fashion weeku pro Terezu Vuovou. Ani jsem si nevšimla, že na sobě prakticky nic nemám. Bylo to hedvábné prádlo a kamínková maska. Dočasně jsem se vžila do své role a cítila jsem se sama sebou.“


Co Vás čeká pracovně v nejbližší době a jak „dobijete baterky?


„Tak energie mám na rozdávání… Dobrou náladu a stav spokojenosti si udržuji díky tomu, že mám jednak možnost realizovat se v modelingu a také tím, že studuji to, co mě naplňuje. Jsem obklopena inspirativními lidmi, kteří mi dodávají kuráž a dobíjí mi právě ty baterky. Pokud mám být konkrétní: ráda si zacvičím jógu, plavu nebo si dopřeji sklenku vína a sushi.

V únoru se chystám na fashion weekovou sezónu v Paříži a samozřejmě v Milánu na Gucci. Jinak bych měla mít do Vánoc trochu klidu. I když těžko říct, jako modelka si nemůžu být nikdy úplně jistá…"

212 zobrazení0 komentář