KDYŽ NÁVRHÁŘI V OSTRAVĚ ŠIJÍ ROUŠKY: DEN PRVNÍ

Jednou z módních návrhářek, která se v Ostravě pustila do šití roušek, je Marcela Vymyslická (MarVa de Luxe). Začalo to výzvou, kterou vyvěsila na facebook „Rozhodly jsme se s pár šikovnýma ručičkama, že budeme šít bavlněné roušky zadarmo pro lidi v našem okolí (Ostrava). Kdo umí šít, nachystám na domácí šití nastříhané roušky z bavlněného popelínu. Kdo má zájem o roušky, pište. Kdo je chce s námi šít, pište.“ Příspěvek okamžitě nasdílely desítky lidí. A strhla se pořádná bouřka!


Na FB výzvu zareagovali nejen lidé, kteří roušky potřebují pro své děti, rodiče a blízké, ale také dobrovolníci: švadlenky i střihačky. Ty si k Marcele Vymyslické přijely pro látky nebo vzory šablon, podle nichž roušky doma nastříhaly a pak je dovezly zpátky. „Ani vlastně nedokážu odhadnout, kolik lidí se dneska zapojilo, byla to úplná smršť. Stříhala a šila jsem jako drak! Volala strašná spousta lidí, jak nám mohou pomoct, sdíleli jsme kontakty, někteří nám dovezli jídlo i pití nebo řešili, že nám pošlou příspěvek na látky,“ říká Marcela Vymyslická. „Vůbec nevím, kolik roušek se nám dneska podařilo ušít, snad něco přes osmdesát. Byl to fofr! Ale ten pocit, kdy se lidi se dají dohromady, je naprosto úžasný. Prostě strašná vlna emocí…“


Roušky z popelínu jsou třívrstvé se záševky, aby na obličeji dobře seděly. Udržují se vyvařováním a žehlením. „Tkaničky ale už neřeším, ty nemám. Radím lidem, ať si do roušek navléknou třeba tkanici z tepláků, gumičky, cokoli, co doma najdou,“ dodává návrhářka.

Hotové roušky budou čekat na své majitele zabalené v krabici a opatřené jmenovkami přede dveřmi ateliéru. A zítra se smysluplný kolotoč práce, sounáležitosti a emocí roztočí v Ostravě nanovo… (koc)


Ilustrační foto: FB Marcely Vymyslické a Olga Zmelíková

https://www.facebook.com/marcela.vymyslicka

https://www.instagram.com/marvadeluxe/?hl=cs

https://marvadeluxe.com/o-mne/

87 zobrazení0 komentář