Lucie Van Koten

Lifestylová blogerka, PR managerka a velká propagátorka přírodní krásy a bio kosmetiky.  Snaží se o osvětu v kosmetickém světě: přednáší, fotí beauty editorialy, pravidelně přispívá články do lifestylových médií, o nové poznatky se dělí i se čtenáři svého blogu Život Podle Lucie. Filosofii přírodní kosmetiky propojuje s udržitelnou vintage módou. V příštím životě se chce narodit do rodiny ševce! 

Pleťová kouzla a čáry...

Plocha kůže u dospělého člověka má zhruba 1,6 až 1,8 m². Což je teda fakt dost! A na to, jak s tím vším co nejlépe naložit, když už to máme, a taky co s tou údržbou, máme odbornici…

Odličování nejen po přehlídce: Každodenní rituál pro zdravou pleť!

Nemusíme se vracet z módních přehlídek, abychom si dali záležet na odličování. Všude se píše, že odličovat se musíme denně a pleť čistit i ráno. Ale málo se ví, že právě odličování hraje zásadní roli v tom, jak naše pleť vypadá a jak vypadat bude v budoucnu. Odličováním si můžeme neuvěřitelně pomoci, stejně jako si špatným odličováním a špatnými přípravky pleť zbytečně ničit a nahrát tak předčasnému stárnutí. 

Stárnutí pleti je dvojí: genetické a předčasné. Genetickému úplně nezabráníme, ale můžeme celý proces stárnutí o dost zpomalit právě péčí. Pokud k odlíčení přidáme ještě jemnou lymfatickou masáž, můžeme si zpevnit kontury, zmírnit otoky v obličeji a dopady gravitace

 

Důkladné a přitom odlíčení šetrné i pro náš přirozený kožní film nabízí určitě přírodní kosmetika. Zapomeňme tedy na veškeré micelární vody, kterými se jedním tahem vatového tamponku zbavíme veškerých nečistot. Realita je trošku jiná než televizní reklama.

1. KROK: Pryč s make-upem!

Znáte olejové odličovače? Pár kapek oleje či olejového balzámu stačí k naprosto dokonalému odlíčení, po němž je pokožka vyživená, hedvábně hladká a zamiluje si ji i ta nejcitlivější pleť. Na navlhčenou pleť aplikujte pár kapek svého oblíbeného oleje prsty, nikoli tamponky a jemně rozetřete. Olej na sebe dokáže navázat jak nečistoty, prach a pot, tak i neslíbatelný make-up a například i výraznou linku či voděodolnou řasenku. Ptáte se, proč roztírat prsty? Tamponkem často nepřiměřeně dřeme oční okolí a máme tendence odličovat od vnitřního koutku k vnějšímu, což je chyba projevující se často právě drobnými vráskami okolo očí.

Prsty navíc zvládneme i jednoduchou masáž. Spousta z nás má zatuhlé bolavé čelisti, stažené koutky rtů, které už pořádně nedokáže ani uvolnit nebo váčky pod očima. Pokud nevíte, jakým směrem rozproudit lymfu v obličeji, pozorujte, jak vás masíruje kosmetička. Vždy platí, že povolené rysy či rýhy nad obočím masírujeme směrem nahoru, oční okolí krouživými pohyby od vnějšího do vnitřního koutku (jemně) a pohrát si můžeme i s bolavými čelistmi. Občas je úlevná i masáž spánků. Je to pár tahů, co zaberou maximálně minutku, dlouhodobě však mají na vzhled obličeje obrovský efekt.

2. KROK: Konjak houbička!

Jakmile zničíme make-up, nečistoty můžeme setřít konjak houbičku, která je jemnější než houba mořská a daleko ekologičtější. Lehce navíc pokožku prokrví.

3. KROK: Dočistíme!

Nečistoty máme rozpustné ve vodě a v tuku a je potřeba zbavit se obojího. Proto nestačí si pleť jenom opláchnout vodou. Poté, co mechanicky setřeme konjakovou houbičkou nečistoty, přichází na řadu tamponek, na který můžeme nakapat jak květovou vodu, tak tonikum a pleť dočistit a tím ji tonizovat jako poslední krok.

Odličování jako rituál nezabere víc než pár minut denně. Těch pár minut péče, která se na obličeji projeví pokaždé, když ji budeme nejvíce potřebovat – po probdělých nocích, po období stresu i nemoci. Dlouhodobě totiž v pleti podpoříme přirozené regenerační cykly a zpomalíme ono zmiňované předčasné stárnutí. A to za těch pár minut denně rozhodně stojí!

Foto: Jiří Zerzoň